gratis bezorgd vanaf 75,- of afhalen in de winkels voor 16:00 besteld dezelfde dag verzonden Winkels Service

Recensie

Een reünie van The Smiths zit er niet in en daarom moet de heruitgave van de catalogus de herinnering levend houden aan de fantastische Britse band die opkwam én onderging in de jaren tachtig. Zanger Morissey en gitarist Johnny Marr, die bijna alle liedjes bedachten, waren verantwoordelijk voor zowel de oprichting als de teloorgang.


Het titelloze debuut uit 1984 werd vooral door liefhebbers van gitaarbandjes warm onthaald want zij kwamen in die tijd nauwelijks aan hun trekken door al die kunstig geknipte jongemannen met hun synths. Niet alleen Marr’s sublieme gitaarwerk maar ook de lenige bariton van Morrissey en zijn teksten vol controverse, zelfspot, romantiek en melancholie waren de troefkaarten. Veertig jaar later sprankelen alle elf nummes nog net zo veel als toen. Hatful Of Hollow was het tweede album al staan er geen nieuwe liedjes op maar nogal rauwe BBC-opnamen, rarities, singles en B-kantjes, de meeste van hoge kwaliteit. The Smiths was duidelijk niet alleen maar een albumband.


De échte nummer twee, Meat is Murder, is een klein stapje terug. Een paar songs lijken het product van een zware bevalling. Het is wel een spannende plaat. Morrissey komt ook nog eens als veganist uit de kast, begeleid door geluiden uit het slachthuis. The Queen Is Dead is het beste dat The Smiths hebben gemaakt. In alle opzichten. De vlammende titelsong , het hartverscheurende I Know It’s Over, het komische Bigmouth Strikes Again en andere onverslijtbare voltreffers zoals The Boy With The Thorn In His Side maken een regelrechte klassieker van deze plaat die je gewoon moet hebben.


Marr en Morrissey leefden in 1986 en 1987 aan de vooravond van een vechtscheiding. Dat desondanks Strangeways, Here We Come? het licht zag én ook nog eens zo’n overtuigend album bleek, mag een wonder worden genoemd. Toch was het een te vroege zwanenzang van een van de beste Britse bands ooit. Ook live was de band een topact. Rank levert het bewijs. Ook andere postume compilaties zijn zeer de moeite waard. Het is moeilijk om daar een keuze uit te maken. (Wim Koevoet)
Door Redactie op

Tracks

Disc 1
1. A Rush And A Push And The Land Is Ours (2011 Remaster)
2. I Started Something I Couldn't Finish (2011 Remaster)
3. Death Of A Disco Dancer (2011 Remaster)
4. Girlfriend In A Coma (2011 Remaster)
5. Stop Me If You Think You've Heard This One Before (2011 Remaster)
6. Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me (2011 Remaster)
7. Unhappy Birthday (2011 Remaster)
8. Paint A Vulgar Picture (2011 Remaster)
9. Death At One's Elbow (2011 Remaster)
10. I Won't Share You (2011 Remaster)

nieuwsbrief